۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۷, دوشنبه

کیارستمی ممکن است دومین جایزهٔ نخل طلائی کان را از آن خود کند

کیارستمی بار دیگر «کان» را تحت تاثیر گذاشت.

به گزارش آژانس فرانس پرس، عباس کیارستمی کارگردان شهیر ایرانی که در سال ۱۹۹۷ جایزهٔ نخل طلائی فستیوال فیلم کان را از آن خود کرده است، ممکن است امسال نیز برای بار دوم به این جایزهٔ مهم دست بیابد.

طبق این گزارش فیلم «رونوشت برابر اصل - Certified Copy - Copie Conforme»، اولین فیلمی که کیارستمی در اروپا کارگردانی کرده است، امروز در سالنی مملو از خبرنگاران به نمایش در آمد و مورد تحسین و تشویقهای ممتد آنان قرار گرفت.

«ژولیت بینوش - Juliette Binoche» بازیگر مشهور فرانسوی، و «ویلیام شیمل - William Shimell» خواننده اپرای انگلیسی که برای اولین بار در مقابل دوربین ظاهر شده است در این فیلم بازی میکنند.

داستان این فیلم که در منطقه زیبای توسکانی ایتالیا فیلمبرداری شده است حقایق سخت و تلخ زندگی زناشوئی را به تصویر میکشد. قضاوت نهائی در مورد برندگان امسال جایزه کان در روز یکشنبه آینده توسط هیئتی از داوران انجام میگیرد که «جعفر پناهی» کارگردان زندانی ایرانی نیز قرار بود عضو آن باشد. فرانس پرس همچنین توضیح میدهد که داوران جشنواره کان، به ریاست «تیم برتون - Tim Burton» در نامه ای به رژیم جمهوری اسلامی خواهان آزادی جعفر پناهی شده اند، و اضافه میکند که فیلمهای عباس کیارستمی نیز در حال حاضر در کشور خودش ایران اجازه نمایش ندارند.

دو صحنه کوتاه از فیلم «رونوشت برابر اصل» کیارستمی را در زیر میبینید.
هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد