۱۳۸۸ تیر ۲۷, شنبه

بین دو تا سه و نیم میلیون نفر دیروز به تظاهرات و نماز جمعه رفتند!


محسن سازگارا در تازه ترین گفتگوی خودش که امروز صبح در یوتیوب منتشر شده است میگوید طبق برآوردهای اولیه از عکسها و ویدئوها، مشخص شده است که بیشتر از دو میلیون نفر، و احتمالا حدود سه و نیم میلیون نفر در نماز جمعه با رفسنجانی و تظاهرات پس از آن شرکت کرده بودند.

وی معتقد است که نماز جمعه و تظاهرات دیروز نقطه عطف مهمی در مسیر مقاومت مردمی در مقابل کودتا شده است، و اکنون فاز دیگری از جنبش مردمی آغاز شده است که خصیصه مهم آن «فرسودن» نیروهای کودتاگران است، از طریق شعار نویسی، و در این مرحله شهرستانها میتوانند کمک بسیار زیادی به جلوبردن مقاومت بکنند. در زیر چند فراز مهم دیگر از صحبتهای امروز سازگارا را برایتان انتخاب کرده ام:
  • احتیاجی نیست که هر روز تظاهرات بزرگ داشته باشیم! در کل جریان انقلاب اسلامی یازده تا تظاهرات بزرگ داشتیم که فقط چند تای آنها بالای میلیون بودند

  • از سوی دیگر، در همین یکماه گذشته چهار تا پنج تا تظاهرات میلیونی داشته ایم که به مراتب بزرگتر از تظاهرات زمان انقلاب بودند !

  • شعار نویسی بر دیوارها روش بسیار مفیدی برای فرسودن نیروهای کودتاگران است. باید هیچ دیواری از دست ما در امان نباشد! هیچ جای خالی از شعار نباید بر دیوار ها بماند.

  • مخصوصا در شهرستانها شعار های روی دیوار کمک خواهد کرد به توزیع نیروهای سرکوبگر و نگه داشتن آنها از رفتن به تهران، و در نتیجه سبک تر شدن سرکوب در تهران.

  • کودتاگران از دوربینهای کنترل ترافیک که در سطح تهران گسترده اند استفاده زیادی میکنند، باید آنها را از کار انداخت .

هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد