۱۳۹۰ خرداد ۱, یکشنبه

بیپ بیپ های مغشوش یک رادار توطئه . . .


آقا من اطناب مُمِل نکنم، اجازه بدهید چند تا از اخباری که همین چند روزه گذشته پخش شده و مجموعشان این رادار فکسنی ما را به بیپ بیپ انداخته را اینجا لیست کنم، اگر فکر میکنید عیب از دستگاه توطئه یاب بنده هست که فبها، وگرنه شما هم کمی به این حکایت فکر کنید تا ببینیم چه میشود. . .

داستان را با این شروع کنیم که همین اواخر ولی فقیه به طور غیر منتظره ای اول پاچهٔ احمدی نژاد و دار و دسته اش را گاز گرفت، و بعد هم ناغافل پرید و شروع کرد به جویدن خرخره شان -که البته هنوز هم تمام نشده (مثلا اینجا).

اما یک کم که از این جریانات گذشت، یکدفعه اوضاع با پیدا شدن سر و کله خاتمی جالبتر شد، که از راه رسیده و نرسیده با صدای خیلی بلندی گفت «من میگم اصلا بیائید اصلاح‌ طلبها و حکومت با هم صلح و روبوسی و آشتی بکنیم،» و از خامنه ای هم خواهش کرد ظلمی که مردم به او کرده اند را ببخشد (اینجا) و کوتاه بیاید، و نوچه هایش هم شروع کردند به احسنت گفتن، مثلا موسوی لاری که تاکید کرد اصلاح‌ طلبها «داخل» نظام هستند و به نظام هم قول داد که مردم، گرچه یک کم طول خواهد کشید، اما بالاخره به واسطه گری خاتمی رضایت خواهند داد (اینجا). از طرف دیگه، اگرچه بعضی از حکومتی های تندرو به نقش خودشان چسبیدند و خاتمی را مسخره کردند (مثلا اینجا)، اما بیشتر حکومتی ها هم روی خوش نشان دادند به اینها (مثلا اینجا)، تا جائی که بعضی هاشان حتی از «دعای رهبری برای خاتمی» صحبت کردند
(اینجا) و یا به صراحت اعلام کردند که در واقع اصلاح طلبهائی مثل خاتمی خیلی از احمدی نژاد «ولایت پذیر» تر هستند (اینجا مثلا)، تا حدی که خبرگزاری دولت احساس اجبار کرد که به آن ادعا مستقیما پاسخ بدهد (اینجا). و بعد یکی دو روز بعدش هم حکومت حتی اعلام کرد مهدی کروبی و همسرش به طور موقت آزاد شده اند، و حتی به ایشان اجازه داده اند اگر خواستند به خانه جدیدی نقل مکان کنند (اینجا یا اینجا).

خلاصه، همینطور این اتفاقهای عجیب و غریب داشت میافتاد . . .

تا اینکه یکدفعه رادیو آلمان وارد معرکه شد، و اعلام کرد فعالین داخل کشور تلاش زیاد و اطلاعیه نویسی برای آزادی موسوی و کروبی کرده اند اما خارج نشین ها کاری نکرده اند (اینجا). و آنوقت درست همزمان با این اظهار نظر رادیو آلمان، یک موج فعالیتهای «خود جوش» شدیدی توسط اصلاح طلبان در گوشه و کنار ایران به راه افتاد -بله، متوجهم که صد روز از اسارت موسوی و کروبی گذشته. مثلا، «شاگردان منتظری»، و بیشتر از ۱۲۰ نفر از «فضلا و روحانیون قم» اطلاعیه دادند و خواهان آزاد شدن موسوی و کروبی شدند (اینجا)، خود «خاتمی» هم دوباره سخنرانی کرد و خواهان آزاد شدن موسوی و کروبی شد و «شروط» خودش برای شرکت در انتخابات آینده را هم تکرار کرد (اینجا)؛ «جوانان احزاب اصلاح طلب» هم اطلاعیه دادند و خواهان آزاد شدن موسوی و کروبی شدند (اینجا)، آیت الله دستغیب هم اطلاعیه داد که «از موسوی و کروبی خلافی ندیده ام، آزادشان کنید» (اینجا)، و البته این موج «خود جوش» در حال حاضر هنوز در حال گستردن است.

بگذریم، به هر حال یکی دو تا نکته این وسط به نظر من جالب میرسند، که اگر این روندی که در حال پیش رفتن هست را به طور ذهنی ادامه بدهیم، نتیجه اش این خواهد شد که احمدی نژاد و دار و دسته اش حذف بشوند، خاتمی و دار و دسته اصلاح‌ طلبان ولایت پذیرش برگردند و سهم خودشان را بگیرند، و مطالبات جنبش آزادیخواهی، و بخصوص بخش «خارج نشین» آن از معادلات حذف و نادیده گرفته شوند، و بعد همه با هم به خوبی و خوشی زندگی کنند.

البته اینطور رویای شیرین ابلهانه ای از ذهن هر کسی که برآمده باشد بی شک به زودی تلخی حقیقت شیرینی آن را به کامشان زهر خواهد کرد، اما به هر حال همانطور که عرض کردم، رادار توطئه من بیپ بیپ میکرد و دوست داشتم گوش کنم ببینم حرفش چی بود، و گفتم برای شما هم بنویسم. البته شخصا توصیه میکنم شما هم اینهائی که نوشتم را فعلا فقط به همین عنوان، یعنی یک تئوری توطئه، بخوانید و نه بیشتر از آن!۷ نظر:

 1. این روزها خوب میشه مزدور ها را شناخت، خیانت کارانی امثال تو که مسئلهشون هیچ ربطی به جمهوری اسلامی وولایت فقیه نداره بلکه کل ایران را هدف گرفته و تا کشور از هم نپاشه ماموریتتون تکمیل نمیشه. اما به کوری چشم شماها نظام مهر و رافت جمهوری اسلامی همیشه آغوشش بر موافقین و مخالفین غیر برانداز یکسان باز هست، دافعه برای شما سیاهدلان و جاذبه برای اهل ایمان. شما و سردمدارانتان خاک خواهید شد و به گور خواهید رفت ولی آرزوی نابودی جمهوری اسلامی هم با خودتان به جهنم خواهید برد.

  پاسخحذف
 2. ای بابا، انگار بدون اینکه خودم متوجه باشم به خال خورد فدائی جان؟!

  راستی این «ش» شما به کی برمیگرده، فدای مشائی دوست دارید بشید یا خامنه ای؟

  پاسخحذف
 3. اگه این سیری رو که می گی ادامه بدیم می رسیم به آزادی موسوی درسته؟
  فک نکنم موسوی ولایت پذیر شده باشه.
  کافیه آزاد بشه و دوباره از مردم بخاد بریزن بیرون.
  بازم عکس خامنه ای رو می سوزونن وسط خیابون.
  فک نمی کنم درست باشه.

  پاسخحذف
 4. بله دوست ناشناس عزیز، و امیدوارم که هرچه زودتر برسیم به آزادی موسوی و کروبی. خیر، من هم فکر نمیکنم چه موسوی و چه کروبی «ولایت پذیر» باشند بعد از اینهمه مصائب و زشتیهائی که از ولایت دیده اند. و البته صحبت من هم در مورد بازگشت اصلاح طلبان از آقایان موسوی و کروبی نبود، بلکه به نظر میرسد گروه دیگری از اصلاح طلبها با مرکزیت خاتمی باشند هنوز به دنبال قبول ولایت و در نتیجه سهم خواهی سیاسی و رقابت در انتخابات هستند. و البته حتی در این مورد هم همانطور که در متن گفته ام، من هیچ اطلاعات «درونی» ندارم که طبق آن حرف بزنم، و فقط دارم بر اساس آنچه از «بیرون» دیده میشود صحبت میکنم، و بنابر این در تعبیرات و تفسیراتم امکان اشتباه کم نیست.

  پاسخحذف
 5. مجتبی واحدی میاد تو پارازیت میگه که انتخابات رو تحریم خواهد کرد ، مردم مدت هاست از اجرای بی تنازل قانون اساسی عبور کردند ، از اتحاد و نزدیکی با اپوزوسیون خارج از کشور از جمله مشروطه خواهان صحبت میکنه ، از تمام اینها مهمتر بر حق مردم برای تعیین حکومت آینده صحبت میکنه، خیلی روشن تصریح میکنه که آقای کروبی گفتن مردم هر نوع نظامی خواستند ولو نظام سلطنتی احترام میگذاریم و تمکین میکنیم

  درود به شرف کروبی ایشان مدت هاست تمام خط قرمز ها رو رد کرده اتحاد با اپوزوسیون برانداز یعنی نفی کلیت نظام فاشیستی

  صدای ناقوس مرگ رژیم رو بهتر از همه خاتمی و اصلاح طلبان حکومتی لندن نشین و گردانندگان سایت جرس و کلمه شنیدند و به کمک رژیم میان برای حفط و بقای بیشتر این جرثومه

  اظهارات خاتمی که جای هیچ توجیه و دفاعی باقی نگذاشته سایت کلمه هم در واکنشی خشمگینانه و توام با دستپاچی به نقل از بیانیه های پیشین موسوی تیتر درشت میزنه : جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد!

  پاسخحذف
 6. فقط رادار شما نیست که این چیزها را ثبت و گزارش کرده. من از همان روزهای اول درگیری "آقا!" با مموتی مطمئن بودم که آقا مجبور خواهد شد از آن شمامورتی باز بگذرد و باز گردد به سوی این یکی شامورتی بازها!
  واقعیت این است که هر موجودی که مرگ را در مقابل خود می‌بیند دست به هر چیزی می‌زند تا خود را از مرگ حتمی نجات دهد، حتی گلاویز شدن به دشمن خونی خود!

  پاسخحذف
 7. ممنون خسن آقای گرامی، کاملا حق دارید. هنوز یک روز بیشتر نگذشته از نوشتن متن اما در همین یک روز این مسئله که اصلاح طلبها با خامنه ای بیعت کرده اند شدیدا داره واضح میشه. یک نمونه اش محتوای اطلاعیه ای هست که اصلاح طلبها در دفاع از آشتی با خامنه ای دادند (اینجا)، یا همین امروز در آخرین شماره روزنامه اصلاح طلبها، «روزگار»، مقاله هائی که به قلم معصومه ابتکار و عباس عبدی منتشر شده اند را ببینید مثلا (اینجا، صفحه های یک و دو را ببینید).

  همین دو سه روز پیش بود که نوشتم امید دارم جامعه ایران مثل وضع بالاترین نباشه که چند تا «واسطه» بتوانند مردم را قانع کنند و رویشان پالان بگذارند، اما هنوز دو روز نگذشته امیدهایم دارند مثل بستنی آب میشوند!

  پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد