۱۳۸۹ مهر ۱۶, جمعه

دروغ ناشیانه ای دیگر از جمهوری اسلامی: خرید سامانه های S-300 از چین!


خیر، پایانی ندارد دروغهای اینها، و هرچقدر هم شب و روز اینجا و آنجا دروغهای اینها را رو میکنند باز مثل یک رودخانه یا سیل از دروغ و فریب اینها روانند. خدا از سر خاتمی نگذرد که سر چشمه را به بیل نگرفت تا به حالا برسیم که حضرت فیل هم جلوگیر اینها نیست...

بگذریم، از دروغ جدیدشان میخواستم بگویم که همین امروز به مطبوعات فرستاده اند، به این شرح‌ که خوب روسیه S-300 نداد که نداد، اهمیتی ندارد به ضرر خودشان است و ما به جایش از چین میخریم، و چین هم که اعلام کرده حاضر است موشکهای S-300 به ما بفروشد!

البته یک حکایت دیگری هم هست که خیلی از شما شاید هنوز یادشان نرفته باشد: همین چند ماه پیش بود که اعلام کردند که خوب نفروشد، ما خودمان بلدیم بسازیم. خاطرتان هست؟ حتی توی خیابانها هم آوردند و جلوی ا.ن رژه رفتند باهاش و زیر عکسش هم نوشتند «S300 ایرانی»! همین عکسی که اینجا هست را ببینید، یا اصلش را در این صفحه نگاه کنید. یادتان آمد؟ روز بعدش هم جهان نیوز مقاله ای نوشت با تیتر «آمدنش بهر چه بود» و در آن گفت:‌ «آن‎قدر اين همسايه شمالي براي تحويل سام 10 خود كه نام پرهيبت‌تر آن را اس 300 ناميده است، براي ايران ناز و تنعم فرمود كه 29 فروردين ماه موسمي براي رو كردن برگي ديگر از دستاوردهاي دفاعي كشور شد»!!

البته مدتی بعد از آن رژه و آن اعلام اس-سیصد ایرانی، وقتی کمی رایحه قضیه بیشتر پخش شد کمی کوتاه آمدند و به جای اس-سیصد ایرانی گفتند «مشابه ایرانی S300» را ساخته اند، و اعلام کردند که جزئیاتش را هم به زودی اعلام خواهند کرد، که البته نشان به همان نشان که دیگر هیچ خبری از آن لوله های کذائی نشد و کسی هم جزئیاتی از اس-سیصد ایرانی، این دستاورد درخشان صنعتگران جمهوری اسلامی چیز دیگری نشنید...

دروغهای جمهوری اسلامی به پیاز میمانند، هر پوسته ای را که بر میداری یک پوسته دیگر زیرش هست و اگر به دنبال هسته ای از حقیقت همینطور یکی یکی پوسته هایش را باز کنی دست آخر میبینی که همه پیاز رفته و چیز دیگری هم نبوده به جز همان پوسته ها، همان دروغها!

به هر حال بگذاریم و بگذریم و برگردیم سر دروغ امروزشان، یعنی قضیه خرید S300 از چین به جای روسیه. خبر توسط سایتهای زنجیره ای حکومتی همانطور که عرض شد به این شکل پخش شده (آنهم از قول یک رسانه روسی!) که چون روسیه لایق بازار ایران را نداشته، ایران مشتری چین شده، و قرار شده نیروهای جمهوری اسلامی از « سامانه های اس سیصد چینی» مجهز بشوند (مثلا اینجا را ببینید).

اما مسئله کوچکی که در این میان وجود دارد این است که ظاهرا مغزهای متفکر جمهوری اسلامی مان حتی اخبار نظامی را هم نمیخوانند، وگرنه میدانستند که این دروغ خوبی نیست، چرا که همین چند ماه پیش در رسانه ها اعلام شده بود که چین قرار است از روسیه پانزده سامانه S300 بخرد (مثلا اینجا را ببینید، یا اینجا را).

با کدام عقل سلیمی جور در میآید که چین خودش S300 یا تکنولوژی در آن سطح برای صادر کردن داشته باشد و بعد میلیونها دلار خرج خریدن مشابه همانها از روسیه کند؟ اصلا از عقل سلیم و استدلال هم که بگذریم، خود خبرگزاری نیروهای مسلح چین در مورد موشکهای S-300 و خرید آنها از روسیه توسط دولت چین مینویسد: «جمهوری خلق چین بزرگترین خریدار وارد کننده موشکهای S-300 از روسیه است، به این دلیل که چین قادر به تولید بومی سیستمی مشابه و یا خرید آن از کشوری دیگر نمیباشد.»۶ نظر:

 1. خوب بی ربط نبوده که گفته اند خالی بندان درجهان صنعتگرند

  پاسخحذف
 2. سامانه به چین تحویل داده شده؟

  پاسخحذف
 3. بله گورزاد جان، چین سالهاست که خریدار این سامانه ها از روسیه بوده است. آن مقاله ای که عرض کردم از نشریه نیروهای مسلح چین (در پاراگراف آخر لینکش را ببینید) مثلا خودش در سال 2008 نوشته شده است، و در آن شرح داده شده که چین از اوایل دههٔ 1990، یعنی حدود بیست سال پیش آغاز به واردات این موشکها از روسیه کرده است و قرارداد خرید در سال 1991 بسته شد و بعد از آن بارها تکرار شده است و تا زمان نوشته شدن این مقاله چین صدها سامانه دریافت کرده بود.

  پاسخحذف
 4. ضمنا دوست ناشناسی که از صنعتگر بودن خالی بندان گفتید، مثل بسیار با مسمائی آوردید، ممنون از شما. اتفاقا خودم هم چند روز پیش به این فکر میکردم که کلا ما ایرانیها در تولید «ظاهر» ید طولائی داریم و یکی از جنبه های مهم فرهنگمان همین است که چطور به قول معروف صورتمان را سرخ نگه داریم، تا حدی که «درش دیگران را کشته و درونش خودمان را». کلا ما به عنوان یک گروه فرهنگی هم بسیار ظاهر گرا و ظاهر پرست هستیم و هم ظاهر پرور و دو رو.

  پاسخحذف
 5. شاید چین می خره میفروشه به بقیه.
  حتی اگر احمقانه ، این هم یک احتماله

  پاسخحذف
 6. شما باید این را نفی می کردید:
  «روزنامه ترود مدعی شد که پکن به تهران پیشنهاد کرد، سامانه چینی شبیه به اس-300 را بخرد»
  المائو اعلم

  پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد