۱۳۸۹ آبان ۵, چهارشنبه

ضبط 13 کانتینر حاوی تسلیحات و مواد منفجره ایرانی توسط نیروهای اطلاعاتی نیجریه


به گزارش روزنامه هاآرتص پلیس اطلاعاتی نیجریه امروز 13 کانتینر حاوی 13 موشک و انواع مختلف تسلیحات، مهمات و مواد منفجره متعلق به جمهوری اسلامی را پس از تخلیه از یک کشتی تجاری که از ایران آمده بود کشف و ضبط کردند.

طبق این خبر مقامات معتقدند این تسلیحات که طبق اسناد ایرانی به عنوان مصالح ساختمانی ارائه شده بودند در مسیر حمل به غزه از سوی جمهوری اسلامی برای گروه حماس بوده است.

این گزارش از قول یک مقام ارشد امنیتی در اسرائیل اضافه میکند که مسئولان امنیتی اسرائیل میگویند جمهوری اسلامی اخیرا از مسیر جدیدی برای تحویل اسلحه و مهمات به حماس استفاده میکند، به این ترتیب که بارهائی از قبیل این کانتینر ها ابتدا با کشتی به لاگوس (پایتخت نیجریه) برده میشوند، و سپس از آنجا از مسیر زمینی به سودان و از آنجا به شبه جزیره سینا و غزه منتقل میگردند.

این گزارش سپس در همین رابطه از خبری یاد میکند که در ماه مارس سال گذشته در رسانه های خبری جهان منتشر شد (مثلا اینجا) مبنی بر حمله جنگنده های اسرائیلی به یک کاروان قاچاق مهمات در بیابانهای سودان، که طی آن بیش از 39 نفر از همراهان آن کاروان به قتل رسیدند.


هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد