۱۳۸۹ مهر ۲۴, شنبه

حکم قطع دست برای یک شکلات دزد در ایران


این کابوس را اینجا مینویسم تا در خاطره ها بماند . . .

متن زیر را بی کم و کاست از خبرگزاری دولت امام زمان، «فارس نیوز»، نقل میکنم.
هیچ حرف دیگری هم ندارم که اضافه کنم. اصل خبر را میتوانید اینجا ببینید.

صدور حكم قطع يد براي سارق قنادي

خبرگزاري فارس: يكي از شعب مجتمع قضايي بعثت،‌ براي يك سارق قنادي، حكم قطع يد صادر كرد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در تاريخ 8 خرداد امسال، مأموران كلانتري 115 رازي بعد از مظنون شدن به يك دستگاه خودروي زانتيا، به راننده آن دستور توقف دادند.

بعد از مطالبه مدارك خودرو و هويتي راننده از سوي مأموران، راننده خودرو كه جواني 21 ساله بود، اقدام به درگيري با مأموران و استفاده از گاز اشك‌آور براي فرار از دست مأموران كرد كه در نهايت دستگير شد.

در بازرسي از خودروي وي، مبلغ 900 هزار تومان وجه نقد، 3 جفت دستكش، آچار و مقدار زيادي شكلات و كاكائو كشف شد. بعد از انتقال متهم به كلانتري، همزمان خبر دستبرد به يك قنادي مخابره شد كه در جريان آن كارگران قنادي هم مجروح شدند.

متهم كه در كلانتري اقدام به خودزني كرده بود،‌ در ادامه تحقيقات به ارتكاب سرقت از قنادي و ربودن چندين ميليون تومان پول نقد اعتراف كرد.

بعد از اعتراف متهم، پرونده براي رسيدگي به شعبه 1156 مجتمع قضايي بعثت فرستاده شد كه متهم در جلسه رسيدگي به اين پرونده مدعي شد كه با همدستي تعدادي از كارگران قنادي اقدام به سرقت بيش از 4 ميليون تومان پول كرده است. وي مدعي بود كه فقط يك ميليون تومان از اين پول را برداشته و مابقي را بين كارگران تقسيم كرده است.

اما اين ادعاي متهم هيچ‌گاه در دادگاه ثابت نشد.

سرانجام قاضي گيوكي، رئيس شعبه 1156 مجتمع قضايي بعثت حكم اين متهم را اينگونه صادر كرد: با توجه به اقارير متهم و مندرجات پرونده، با توجه به اينكه متهم در سرقت از قنادي هتك حرز كرده و با شكستن در و قفل گاو صندوق سرقت كرده است، عمل وي از مصاديق سرقت بوده و موجب حد است.

لذا دادگاه با استناد به آيه شريفه « السارق و السارقه فاقطعوا ايديهما...» و مواد 197، 198، 199، 200، 201، 677، 667 و 480 قانون مجازات اسلامي متهم را به قطع يد بابت حد سرقت،‌ رد اموال، 6 ماه حبس بابت تخريب، پرداخت ديه و 6 ماه حبس بابت تمرد از مأموران پليس محكوم مي‌كند.هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد