۱۳۸۹ آبان ۳, دوشنبه

«سانفرانسیسکو کرونیکل»:‌ کرزی حقوق بگیر ایران است، دیگر قابل اعتماد نیست


روزنامه سانفرانسیسکو کرونیکل امروز در مقاله ای با اشاره به مدارکی که اخیرا در مورد دریافت گونی های پول نقد توسط دولت حامد کرزی از جمهوری اسلامی افشا گردیده اند مینویسد، «این شواهد تازه نشان میدهند که رهبران دولت افغانستان تا چه حد غیر قابل اعتمادند. پرزیدنت حامد کرزی خودش را به فروش گذاشته است.... این همان کرزی است که پیروزی مجدد خود را در انتخاباتی مملو از تقلبات گسترده و اثبات شده به دست آورد، همان رئیس دولتی که سران دولت خودش را در مقابل اتهامات سنگین فساد مالی سپر شده بود. و اکنون لقب با مسمائی برای خودش کسب کرده است: "بهترین رئیس جمهوری که میشود خرید."»

این روزنامه ادامه میدهد، «نفع جمهوری اسلامی ایران نه در ایجاد صلح در افغانستان، بلکه در کنترل آن کشور از طریق ایجاد اختلاف میان گروههای افغان است. پس از آنکه به امریکا کمک کرد تا نیروهای طالبان را از صحنه بیرون کنند، اکنون ایران مشغول بازی دودوزه ای شده است:‌از یکسو آمریکا و ناتو را سرگرم جنگجویان طالبان کرده است، در حالی که از طرف دیگر با خریدن کرزی به گسترش تفکر خشونت آمیز ضد امریکائی خود در دولت افغانستان پرداخته است.»

این مقاله در پایان اظهار میکند که افغانستان لیاقت این را دارد که صلحی پایدار و دولتی با حد اقل صداقت داشته باشد، اما با کسی مثل کرزی که خود را به ایران فروخته است چنین هدفی بسیار دست نیافتنی به نظر میرسد.


هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد