۱۳۸۸ آبان ۱۴, پنجشنبه

سی سال بعد از گروگان گرفتن امریکائیها، امروز تروریسم اسلامی خود مردم ایران را به گروگان گرفته است


فاکس نیوز در یک گزارش تحلیلی به قلم «جیمز فیلیپ»، محقق و تحلیلگر بنیاد محافظه کار «میراث»، که به مناسبت سی امین سالگرد گروگان گیری کارمندان سفارت امریکا در ایران منتشر شده است به برخی ابعاد و تاثیرات این اتفاق بر سیاستهای داخلی و خارجی ایران و امریکا پرداخته است.

آقای فیلیپ مینویسد «امروز سی امین سالگرد آغاز بحران گروگان گیری توسط ایران است، که اولین تجربه دردناک امریکا با تروریسم اسلامی بود.»

این مقاله سپس به تحلیل نزدیکتر ماجرا میپردازد، و در ادامه میخوانیم، «ماجرای گروگان گیری صحنه سیاسی در هر دو کشور ایران و امریکا را عمیقا عوض کرد . . . تسخیر سفارت امریکا افراطیون پیرو خمینی را قادر کرد تا انقلاب ایرانیان را به نفع خود مصادره کنند، دولت موقت را بی اعتبار جلوه دهند و چپ گرایان را مورد حمله قرار دهند و از پا در آورند»

در قسمت نتیجه گیری این گزارش تحلیلی آمده است، «درسی که افراط گرایان اسلامی از ماجرای گروگان گیری گرفتند این بود که میتوان از طریق تروریسم کارها را پیش برد. از آن به بعد آنها تروریسم را بخش عمده ای از سیاست خارجی خود کردند، و پاسداران را به کشورهای خارجی فرستادند و سعی کردند تا نسخه انقلاب خشونت آمیز خود را به دیگر کشورهای مسلمان هم صادر کنند. در لبنان مثلا، پاسداران حزب الله را بنا گذاشتند، مسلح کردند و آموزش دادند، که به نوبه خود پانزده امریکائی دیگر را در دهه ۱۹۸۰ به گروگان گرفت و بعضی از آنها را ایران در جریان ایران-کنترا در مقابل دریافت اسلحه های امریکائی معاوضه کرد.»

این مقاله در پایان میافزاید، «امروز، محمود احمدی نژاد، که خود از سپاه پاسداران برخاسته است، بیش از هر زمان دیگری بر تروریسم و ارعاب برای باقی ماندن در قدرت تکیه کرده است. رژیم از مردم خواسته است تا به خیابانها بیایند، اما معترضین وی را تهدید کرده است که در صورت حضور در خیابانها مورد حمله قرار خواهند گرفت. اما لااقل برخی از تظاهر کنندگان در خیابانها به جای گفتن «مرگ بر امریکا»، بر علیه رژیم احمدی نژادی شعار خواهند داد، چرا که میدانند که اکنون این خود مردم ایرانند که در دست افراطیون انقلاب شکست خورده اسلامی به گروگان گرفته شده اند.»


۱ نظر:

  1. بنام خدا
    ای برادران و خواهران، سی‌ سال انقلاب و از خود گذشتگی آخرش همین ؟ نمیتونم باور کنم که اینطور که با مردم رفتار میکنند با اصول اسلامی توافق داشته باشد . اینطور که به نظر میاید روز سالگرد انقلاب ما باید دوباره روی بام برویم تا ارزشهای این انقلاب را به خاطر خودمان و رهبرآنمان یاداوری کنیم که آیا انقلب اسلامی یعنی این ؟ تا وقتی‌ دیر نشده رهبران ما باید بیدار شوند که این طرز رفتار با ملت مسلمان واقعا غیر اسلامی هست خداوند از ظلم احدئ نخواهد گذشت . الله و اکبر ، الله و اکبر ، الله و اکبر

    پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد