۱۳۸۸ آبان ۱۲, سه‌شنبه

معصومه ابتکار: جنبش سبز امروز بیش از هرزمان محتاج است که امام زمان بیاید و زمام امور را در دست بگیرد!

به گزارش خبرنگار کالچراللاجیک، معصومه ابتکار، از گروگان گیران سفارت امریکا و اعضای هیئت دولت خاتمی، که از نامهای برجسته در میان اصلاح طلبان سبز نیز محسوب میگردد، در وبلاگ خود که تحت نام «پارادوکس پارسی» به زبان انگلیسی منتشر میشود طی متنی تحت عنوان «ناجی و حرکت سبز» که در ماه آگوست منتشر شده، به بحث امام زمان و نقش او در دیدگاههای سیاسی جنبش سبز پرداخته است.

ابتکار در بخش نتیجه گیری این متن مینویسد، «انتظار برای ناجی نشانه ای از اعتراض به وضع حاضر و نارضائی از رویکردهای موجود است. انتظار موعود پیغامی است به رهبران دنیا که تلاشهای آنان دنیا را جای امن تری نکرده است بلکه جنگ و مناقشات مسلحانه مردم علیه مردم و علیه طبیعت هنوز تلفات میگیرد. انقلاب اسلامی ارتباط نزدیکی با عقیده به ظهور مهدی داشته است، و امروز این روشن است که به دلیل چالشها و بحرانهای جدی که با آن روبروست ما بایستی بیش از هرزمانی در گذشته دعا کنیم که مهدی موعود بیاید و امور را در دستهای الهی خود بگیرد. جنبش سبز احساس میکند که احتیاج به اعتقاد و دعا برای ناجی موعود دارد، که بیاید و وضعیت موجود بی اعتمادی، بی امنیتی و بحران مشروعیت را پایان دهد.»

تحلیلگر کالچراللاجیک در پایان ادعا کرده است که با توجه به این تفکرات اصلاح طلبان وجود اختلافات شدید بین آنها و احمدی نژاد مایهٔ تعجب ناظران بیطرف شده است.

۹ نظر:

 1. Though she is horrible, but still I wanna fuck her...

  پاسخحذف
 2. ?And my dear friend, what if she does not want to fuck you

  پاسخحذف
 3. be ina ham mishe goft tahsil karde??!!!! jaaye tasofe, ke chenin jamaati daran bar mardom hokm miroonan, va be estelaah roshanfekran!!!

  sharm

  پاسخحذف
 4. جون مادرت ابتکار جان این همه ابتکار به خرج نده

  پاسخحذف
 5. khanome Ebtekar emame hasan askari pedare emame zamane shoma bache dar namishod kami tarikh ra be khanid va ingadr ham sange arabha ra be sineat nazan agar az arabha khoshet miad boro yeki az keshvar hahye hamsaye arab va khode ra saket kon man ridame be dahane har che emame be khosos emame zaman too

  پاسخحذف
 6. از دوست ناشناسی که نظرشان را حذف کردم عذر میخوام، اما همانطور که قبلا هم اینجا توضیح داده ام، من کلا همه جور ادبیات و گفتمانی را اینجا حاضرم قبول کنم، به جز ادبیات خشونت آمیز و ایذائی، بخصوص آنهائی که یک گروه خاص جنسی یا قومی یا دینی را نشانه بگیرند. با عذر خواهی مجدد، نظر شما از این دسته ادبیات استفاده کرده بود و حذف شد.

  پاسخحذف
 7. che khosabalati... haminha baz in jonbesh ro ham be gand mikeshan...

  پاسخحذف
 8. Ahmadinejad khoob behetoon laghab e ye mosht bozghala ro dad. ye mosht dar e dahati e tazeh be dowran resideh keh konkoori ghabool shodan o vahed gereftan o hala fekr mikonan kheli sareshoon tahsilkardeh o 'allame ye dahr hastan. va khla mikonan keh e'teghad be emam zaman neshooneh ye 'aghab moondegi e farhangieh. vali be ghowl e dash mahmood az bozghaleh ham kamtar hastan

  پاسخحذف
 9. لطفا اطلاع رسانی کنید:
  بر اساس اطلاعات عینی مهندس میر حسین موسوی از صبح ساعت امروز ساعت 9 تا ساعت 13:30 بعد از ظهر در ساختمان اصلی فرهنگستان هنر، توسط لباس شخصیها بسیج و نیروهای گارد ویژه کاملا محصور بود این نیروها یا یورش و توهین و هتاکی اجازه خروج به مهندس میر حسین موسوی را نمی دادند همچنین چند جوان سبز پوش هم جلوی ساختمان فرهنگستان با خشونتزیاد دستگیر شدند و تعدادی نیز توسط سایر طرفداران موسوی نجات داده شدند سرانجام حراست خود ساختمان مجبور به بستن درهای ساختمان برای جلوگیری از اقدامات در دست نیروهای یورش برنده شد . نیروها نیز بعد از چند ساعت حضور و رفتار وحشیانه سر انجام با احتمال اینکه موسوی از دری دیگر رفته است محل را ترک کردند و مهندس آزاد شد.

  پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد