۱۳۸۹ اسفند ۲۵, چهارشنبه

آب گرفتگی تخت جمشید یا کلکی برای عقب نشینی از برنامه جشن نوروز بدون آبروریزی؟


حتما دقت کرده اید که طی چند روز گذشته یک سری اخبار غیر عادی به سرعت برق و باد همدیگر را تعقیب کرده اند . . . اول خبر تصمیم احمدی نژاد / مشائی برای اجرای جشن نوروز در تخت جمشید در آمد. بعد، همانطور که انتظار میرفت، خبر غیرتی شدن اهالی غیرت اسلامی و خط و نشان کشیدن هایشان برای اینها، بعد سریع خبر پس گرفته شدن دعوت از پادشاه اردن برای شرکت در جشن نوروز باستانی به رسانه ها رسید، و بالاخره امروز هم که همسنگران جدید کیهان، از جمله سایت معظم «بالاترین»، خبر «آب گرفتگی جدی» و غرق شدن قریب الوقوع تخت جمشید در یک سونامی بی سابقه تاریخی ناشی از بارندگی در فارس را به عنوان «موضوع داغ» منتشر کرده اند!

فکر نمیکنم واقعا دیدن رابطه بین این خبرهای مسلسل مشکل باشد برای کسی، هست؟ مثل تست های هوش کنکور، سئوال این هست: به نظر شما خبر بعدی در این سری اخبار چه میتواند باشد؟

بله، جواب شما صحیح‌ بود، دقیقا! خبر بعدی این خواهد بود که از آنجا که تخت جمشید تقریبا دارد از دست میرود، و آنچنان آب گرفته و در شرف تخریب کامل قرار گرفته است، دولتمردان دلسوز تصمیم گرفتند به جهت حفظ این یادگار تاریخی امسال آنجا جشن گرفته نشود.

و به این ترتیب جناب احمدی نژاد و مرادش موفق شده اند آرام از یک مخمصه خیلی جدی عقب نشینی کنند، بدون اینکه آبرو ریزی جدی بشود برایشان (بله خوب، جلوی ساندیس خورها طبعا، جلوی من و شما که آبروئی ندارند که بخواهد جائی بریزد).

اگر جائی از ذهنتان فکر میکنید خبر «آب گرفتگی» ممکن است جدی و واقعی باشد، چند لحظه به این فکر کنید که مگر در طی این یکی دو روز گذشته چه نوع بارندگی عجیب و غریب و بی سابقه ای در حوالی شیراز به راه افتاده بوده، یا کدام سیل و سونامی استان فارس را بلعیده که تخت جمشید به این سرعت «آب گرفته» و در حال غرق شدن است؟ بعد به این هم فکر کنید که مگر تخت جمشید دو سه هزار سال در هوای آزاد زیر انواع باد و باران نبوده؟ چطور ناگهان در طی دو سه روز اوضاعش وخیم و خطرناک شد و تمام رسانه ها پر شدند از خبر مشرف به موت بودن تخت جمشید بیچاره؟

بگذریم، اجازه بدهید خودم این را هم اضافه کنم همینجا که این نوع «پیشگوئی‌» ها اغلب درست از آب در نمیآیند، و یکی از ساده ترین دلایل آن هم خود وجود چنین پیشگوئی ها هستند، چون اگر جدا در اذهان عمومی مطرح‌ و شناخته بشوند آنوقت طبعا یکی مثل دولت کودتا روش و برنامه اش را تغییر اندکی خواهد داد که به این سادگی هم مورد پیشگوئی قرار نگرفته با شد :)

اما در هر حال بعضی چیزها اینقدر واضحند و عدم توجه مردم به آنها آنقدر آدم را اذیت میکند که چاره ای به جز نوشتن متنی مثل این باقی نمیماند...۲ نظر:

  1. پروژه‌ها بزرگتر از فقط این یکی است. گرچه دعوت به عید نوروز در تخت جمشید هم جزیی از پروژه است، ولی پروژه بزرگتری شروع شده که باید خبر سلامت موسوی و کروبی، دلجویی‌ها از هاشمی و خیلی خبرهای دیگر را هم اگر کنار هم اگر بگذاری خواهی دید که گویا سید علی خامنه‌ای بدجوری از دولت کودتایی احمدی نژاد ترسیده در نتیجه حملات به اینها شروع شده. یقینا نسق کشی‌های سالار آبنوش فرمانده ارشد سپاه قزوین که فرمودند: "اگر نتایج انتخابات مجلس طبق ارزش‌های ما نباشد سالی خونین خواهیم داشت" را هم باید در این رابطه قرار داد. گویا آقایون علمای اسلام ناب محمدی یواش یواش دارند متوجه روند میلیتاریزه شدن بیش از اندازه حکومت در تهران می‌شوند، در نتیجه می‌خواهند با اسهال طلب‌های قدیمی که چند وقتی سبز شده بودند دست به دست هم بدهند و دولت کودتایی سپاه را یواشکی از قدرت پیاده کنند! هرچه باشید آخوند سبز و سیاه ندارد آخوند آخوند است و اینها همگی از یک قبیله و طویله هستند.

    پاسخحذف
  2. نکته های جالبی اشاره کردید خسن آقا جان، ممنون. این شطرنجی که اینها دارند بازی میکنند خیلی شطرنج خطرناکی هست و نه تنها هر لحظه ممکنه همه اش بر سرشان آور بشود، بلکه تازه دست آخرش هم چه در این بازی خود ساخته شان برنده بشوند و چه بازنده نهایتا با خفت و خواری از صفحه تاریخ ایران محو خواهند شد. بگذارید همانطور که گفتید اصلاح طلب ها هم بروند و بپیوندند به اجداد و آباء اولینشان تا آرام آرام صحنه پاک بشود و یک طرف تجاوزگران بمانند و آن طرف ملت، تا ببینیم مردم چه خواهند کرد با اینها.

    پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد