۱۳۸۸ مرداد ۱۹, دوشنبه

انعکاس جهانی افشاگری شجاعانه کروبی در مورد تجاوز در زندانهای ایران


این نهضت مردمی خیلی به کروبی مدیون است. اگر هیچ کار دیگری هم نکرده بود، همین نامه ای که نوشت در مورد تجاوزهائی که در زندانهای ایران در حال اتفاق افتادن هستند یکی از مهمترین و موثر ترین افشاگری ها از جنایات دولت کودتا بوده اند، و این نامه نام او را در تاریخ ایران ثبت خواهد کرد.

این را فقط میخواستم برای این بنویسم که بدانید چه تاثیر و انعکاس گسترده ای داشته است این نامه. اگرچه در خود ایران هرجا به این نامه اشاره ای شده قسمت مهم و اصلی آن در مورد تجاوز را سانسور کرده اند (مثلا خبر تابناک را ببینید)، یا حتی در خود اعتماد ملی (ارگان حزب خود کروبی!) که دیشب متن کامل را منتشر کرده بود، امروز کل آن صفحه را مجبور شده اند پاک کنند (این صفحه) و به جایش یک نسخه سانسور شده از نامه را منتشر کنند (اینجا)، اما به قول خارجی ها، گربه دیگه از از کیسه فرار کرده و همه آن را دیده اند، چه جناب جمهوری اسلامی خوشش بیاید یا نه.

برای اثباتش هم یک لیست کوتاه خدمتتان عرض میکنم با اسم و لینک به صفحاتی از روزنامه ها و خبرگزاری های معتبر و بزرگ جهانی که این خبر را در همین نیم روزی که از انتشار آن گذشته به آگاهی مردم دنیا رسانده اند. امیدوارم مفید باشد، هم برای دوستان داخل ایران که متوجه باشند که دنیا شاهد حال و روز ماست و تنها نیستیم، و هم برای دوستان خارج از کشور که شاید بخواهند لینک خبرها را (البته اینها فقط مراجع به زبان انگلیسی است) برای دوستان خارجی شان بفرستند.

توجه کنید که این یک لیست کوتاه شده است (بسیاری از خبرگزاری ها و روزنامه های محلی که خبر را پخش کرده اند را شامل نمیشود)، و همانطور که گفتم الان تنها یک شب از بروز خبر گذشته است، و بنا براین طی ساعتهای آینده بدون شک این خبر با سرعت مضاعفی گسترش خواهد یافت...


به امید پیروزی حق بر باطل، و عشق بر کینه .

۱۴ نظر:

 1. ممنون از زحمتی که برای جمع آوری کشیدی، امیدوارم در بین توده های مردم هم به شدت انعکاس پیدا کنه.
  به امید پیروزی و آزادی

  پاسخحذف
 2. KHAILY KHAILY khoob va movasagh bood. Keyf kardam az in deghat va tiz bini ke be kharj dadi. Lotfan baz ham az in report ha bedahid.
  shirin

  پاسخحذف
 3. Complete English translation of the letter

  http://khordaad88.com/?p=75

  پاسخحذف
 4. MSK عزیز، متشکرم از تشویقتان، و مثل شما من هم امیدوارم که اخبار این مصائب هرچه بیشتر به گوش مردم ایران و جهان برسد -که شک ندارم خواهد رسید و گریبانگیر عاملان و آمرانش خواهد شد.

  پاسخحذف
 5. shirin عزیز، خوشحالم از اینکه شما را همراه و موافق با خودم میبینم.
  از کلمات محبت آمیزتان هم بسیار متشکرم و امیدوارم بتوانم به همین خدمت ناچیزی که از دستم ساخته است ادامه بدهم.

  پاسخحذف
 6. khordad88 عزیز، ممنون از این اطلاع رسانی، از ترجمه ای که فرمودید استفاده شد. در متن انگلیسی که در همین مورد نوشته بودم (یعنی اینجا) به ترجمه شما لینک داده شد. با تشکر مجدد.

  پاسخحذف
 7. هموطن عزیز بسیار ممنون از زحمتی که کشیدی.من داشتم تو خبرگزاریها میگشتم ببینم این بازتاب داشته یا نه که تو کارم رو راحت کردی.زنده باد

  پاسخحذف
 8. بابا ديشب گفتند سه ترانه موسوي داريم:
  1- ترانه موسوس 2 ساله
  2- ترانه موسوي كه در پاريس متولد شده و الان هم پاريس است (نمي دونم چه جوري اسمش در ثبت و احوال ايران ثبت شده وقتي تولد و زندگي اون كلاً پاريس بوده!!!!!!!!!!!!)
  3- ترانه موسوي 40 ساله كه ايران نيست.

  حالا 20:30 چي گفت؟!!

  ترانه موسوي متولد 63 و ساكن در ونكور!!!
  يعني ما حالا بايد 4 ترانه موسوي داشته باشيم ولي ثبت و احوال گفته ما كلاً 3 تا بيشتر نداريم!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخحذف
 9. سلام دوست و هموطن عزیز و گرامی
  در مورد برنامه 20:30 که در مورد ترانه موسوی پخش شد که بیشتر به یه جوک بود چند نکته قابل تامل هست:
  1- دختری که در کانادا هستش و معلوم نیست چجوری عکسش اون هم در تظاهرات و به این گستردگی پخش شده ؟
  2- با این همه سر و صدایی که در مورد این خانم گوش فلک را هم کر کرده چجوری که حتی یکی از اعضای خانواده ایشون و حتی خود ایشسون هم تا قبل از گفتن مجری و آن هم فقط مجری پی به چنین شایعه ای نبردن؟
  3- چه کسی عکس دختری را که در کانادا هست رو در بین مردم پخش کرده - مگر میشود که کسی در جای دیگر باشد و گروهی از مردم در مورد کسی که حتی ایران نیست اظهار نظر کنند - بالفرض اینکه دروغ باشد چه کسی یا کسانی عکس و همینطور موضوع رو پخش کردن

  4- مجری چرا خودش رو نشون نداد؟
  5- چرا عکسی از ترانه را در آن خانه نشون ندادن ؟ حدقال عکسی غیر از اون چیزی که در بین مردم پخش شده ؟

  کلا ماجرا خیلی بوداره از یک طرف با این کارشون میخوان بگن که دیدید همه این اغتشاش گران بیخود بهونه میارن (که به این نتیجه میرسیم که در صورت کذب بودن خبر ترانه موسوی خودشون اقدادم به ایجاد شایعه کردن)

  و اگر هم بالفرض که این خبر شایعه نباشد چرا این خانم اصلا هیچ خبری تا دیشب نداشتند؟ در صورتی که بنده در راه پیمایی ها چندین بار عکس ایشون رو دیده بودم

  با تشکر از اقدامات شما دوست عزیز

  پاسخحذف
 10. راستی یادم رفت همینجا از شهادت و جسارت این مرد (کروبی دلاور) تشکر کنم

  پاسخحذف
 11. امروز یه جا خوندم که گوانتا نامو و ابو غريب تاکنون کشته نداده

  پاسخحذف
 12. کلامی با سیاستگذارانی که بویی از شرف و انسانیت نبرده اند و عمله ظلم فقیه قلابی شده اند و لقمه حرام صداوسیما را روزی خود کرده اند.

  آقایان بوالی مادرقحبه. سبقتی زن جنده، آخوندی جاکش. ضرغامی خوارکسته، سید مهدی آشغال و دیگر مدیران عمدتا فاسد دستگاه دروغپراکنی جائر مطلقه فقیه! خجالت بکشید. مادرجنده گی هم یک خرده دو خرده ... بی شرف ها آخه دروغگویی هم حدی داره چرا طوری رفتار میکنید که ملت از عمق وجودشان مرگتان را بخواهند؟
  نمیخواد اینطوری حکومت شیعه بسازید که حضرت علی در گور بلرزه.. عادت کنید دروغ نگید غیبت نکنید 50 درصد موضوع حل است. این چه سیاست فرهنگی است که دوتا جوون مسلمان سالم مثل زمان شاه از توش در نمی آد. آخه کجای دین مطهر داریم که هدف وسیله را توجیه میکنه!؟ بچه کونی ها اگه همین امروز جلوی جام جم هم راه برید و از دو تا از این خانمهایی که به لطف جمهوری اسلامی کاروبارشان سکه است بپرسید آیا گیر نیروی انتظامی یا گشت ارشاد افتادید یا ...بعدش چی شده؟ همشون بهتون میگن که کار جدیشونو با مامورهای پلیس شروع کرده اند و آدرس همه سردارها و روسای کلانتری که مریدشان امثال سردار رادان و سردار زارعی هستند را بهتون میدن(با سایز ..یرشون)! اصلا از همون هزاران گاردی که صداوسیما را از ترس حمله مردم قرق کردند و خانه ما را تبدیل به محل سازماندهی لباس شخصی ها و زندان جوانان کردند بپرسید(منو بگو ها اصلا چرا بپرسیم احتمالا شماها خودتون هم جز افرادی بوده اید که با فتوای فقیه جاعل به جوانان همه جور تجاوز کرده اید از قلب کردن نمازجمعه و آتش زدن مسجد و پاره کردن ...ون و شکافتن قلب جوونها).
  اونوقت شما خزعبلات رئیس دروغگوی سابق، لاریجانی را پخش میکنید که به کسی تجاوز نشده است!!؟ بی شرف ها بی دین ها مگه خودتون کلی فیلم از جوونهای مردم نگرفتید و در اختیار سپاه ثارالله نگذاشتید تا به زندگی و زن و بچه مردم تجاوز کنند مگه به این جنایت پیش آقای جائر جانیتون افتخار نکردید؟ مگه شما در بستن دهان دیگر رسانه ها مستقیم و غیر مستقیم سیگنال ماهواره ها و صدای نقادان را خفه نکردید؟.
  ریدید به اسلام مظلوم و آثار شهدا. بس کنید. کی گفته شما میفهمید و مجازید برای حفظ این پادشاهی خودکامه دروغ، با ثروت این مردم خبربسازید و هر زری را بزنید و هرگوهی را بخورید. تر زدید به سوابق و روحیه همه کارکنان سازمان که روزی به خدمت در صداوسیما افتخار میکردند. پیش خدا چه خواهید گفت؟ شما که بهتر میدونید و مستند کرده اید که چه طوری یک شبه یک حجت الاسلام با سوادی 3-4 سال حوزه ای که بقول شیخ علی تهرانی بیشترش را هم با سعدی خوانی و حافظ گذرانده اند آیت الله شد ؟ جدیدا هم که آیت الله ی عظما می خوانیدش! نکنه خودتون هم باورتون شده.؟
  بابا این نون ها خوردن نداره از بچه ها تون بخواهید بهتون بگن حتی تو اون مدرسه های خصوصی اسلامی شون که مملو از کثافت ریاکاری هاست چه فحش هایی نثارتون نمی کنند آخه حیا هم خوب چیزیه.
  حتما چند برابر این پاداش های مالی که به ما دادید آقای رهبر و احمدی نژاد به شما داده اند و رانتهای خودرو و زمین و پست و کار دولتی برای کره خرهاتون و .... برای شما و خانواده تان!
  . ولی اگر هنوز خرده وجدانی دارید به فکر مادر کیانوش آسا و سهراب اعرابی و هزاران آسیب دیده دیگری باشید که بی سایه پدری بزرگ شدند و اگر متجاوز خارجی نیز بود در دفاع از مرزهای وطن شهید میشدند اینقدر در حق این خانواده ها و میلیونها نخبگانی باشید که معترضند و بر آن سرمایه ملی حق دارند. ظلم نکنید و بترسید از آه مظلوم بترسید از روز قیامتی که دیگه نه خامنه ای نه سپاه و لباس شخصی دیگری هست که کمکتان کند و حنای دروغتان بی خاصیت خواهد بود.
  همه کانالهای خبری و امکانات کشور را دراختیار دارید بعد از تهران به غرقی و فلاح و ... سواستفاده چی که بجای خبرنگاری به جاسوسی مشغولند میگوئید که فلان خبرمنفی را برای شما از آمریکا و انگلیس و بغداد و .... بلغور کنند . بابا این شد کار حرفه ای؟ گند زدید به معنی اخبار! مگر هزاران هزار ظلم انجام شده و میلیونها رای قلب شده و دهها شهید از نخبگان مردم را میشوید با فیلم ترانه موسوی و آن نوجوان دیگر پاک کرد؟ شما بی ناموسها که روی شاه و ساواک و سیا و بوش را سفید کرده اید و تیشه به ریشه خودتان زده اید کی قرار است کارکرد رسانه ها را یاد بگیرید؟ کی قرار است مفهوم اعتماد به رسانه را بفهمید. تا کی میخواهید به فرهنگ کشور تر بزنید؟ چرا بیت رهبری آن میعادگاه خاله خرسه ها و ابوموسی اشعری ها باید برای رسانه کشور تصمیم بگیرند؟ اگر آنها عقلشان میرسید که اینهمه گهکاری را در دامان رهبر نمیگذاشتند که نقل و نبات دهان مردم مرگ بر خامنه ای شود و سپاه و بسیج، این سابقا سرمایه ملی به گه کشیده شود و منفور خاص و عام. تا فرصت هست آدم شوید و نزد خدای بزرگ توبه کنید.

  پاسخحذف
 13. رئیس جمهوره قلّابی ما آقای احمدی نجس عجب آدم بی‌حیا و بی‌شرمی هست بعد از اینهمه قتل و آدم کشی‌تازه می‌خواد بره سازمان ملل بگه چطور باید قتل عام کرد و رئیس جمهور هم شد. آقای احمدی نجس و پدر نجسترش آیت الله دشمن اسلامی یک روز جواب این جنایاتشون را خواهند داد حالا هرچقدر برند سازمان ملل عر و تیز کنند. مارو باش هزار‌ها سال تمدن را دادیم دست یک خر ، آقای احمدی خره و یک خر رون، آیت الله دشمن اسلامی. می‌خواد بره اونجا بگه در ایران همجنس باز نیست ولی‌نمیگه کون بچها و طلاب گذاشتند همجنس بازی به حساب نمیآید.اول میکننمون بعد میکشنمون، بد از حقوق بشر و حقوق مردم حرف میزنند. ما دیگه چه ملت خره بدبختی هستیم که اینها شدند حاکممون. لا اِلهَ اِلَّا اللّه
  «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»

  پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد