۱۳۸۸ مرداد ۱۸, یکشنبه

اجازه نخواهیم داد کودتا و جنایتهای گسترده اش را در کهریزک خلاصه کنند


«نظام» جمهوری اسلامی با توجه به بی نتیجه بودن انواع حملات به مردم و نیز شکست انواع تلاشها برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت وجودی کودتا، عملا از تثبیت و احراز مشروعیت دولت کودتا درمانده گردیده است، و خود را در وضعیت کیش و مات در مقابل مردم میبیند.

«نظام» و دولت کودتا که این بازی را با قرار دادن مردم در یک کوچهٔ بن بست و ایستادن در مقابل آن آغاز کرده بودند، اکنون مدتی است که خود را محصور در بن بست و «مردم» را در مقابل خروجی آن یافته اند.

در این وضعیت اغلب گفته شده است که تنها راه نجات کل نظام از بن بست کنونی و فروپاشی احتمالی، قربانی کردن احمدی نژاد و پایان دادن به پشتیبانی از دولت کودتای وی است.

اما با اینحال به نظر میرسد که «نظام» این طمع خام را در سر دارد که با ارائه قربانی ای به مراتب سبک تر و کوچکتر از آنچه ایرانیان خواستار هستند بلا را از خود دور گرداند. اعلام و اعتراف غیر منتظره اخیر در مورد یکی دو فقره جنایت در بازداشتگاه کهریزک را بایستی به این مفهوم دانست که «نظام» امیدوار است با ارائه یک قربانی کوچک خشم مردم را فرونشاند و آنها را به قبول وضعیت راضی کند.

پر واضح است که مردم ما خوب میدانند که اینچنین قربانی های کوچک و کم چربی هرگز قادر به نجات دادن نظام از کیش و ماتی که خود ایجاد کرده است نخواهد بود، چرا که مسئلهٔ کودتا و جنایتهای گسترده ای که برای تثبیت آن انجام گرفته است بسیار بسیار گسترده تر از وقایع یک بازداشتگاه جهنمی و یا فرمانده نیروی انتظامی است.

واقعیت این است که چنین اعترافاتی با نشان دادن گوشه های کوچکی از جنایات، قتل ها، و شکنجه های گسترده ای که در طی دو ماه گذشته از طرف کودتاگران و پشتیبانانشان بر مردم رفته است، هرچه بیشتر این حقیقت را روشن میکند که حد اقل عمل لازم برای خروج از این بن بست، باز و برطرف کردن کامل دمل زشت و دردناکی است که به نام دولت احمدی نژاد بر چهرهٔ مردم ما تحمیل گردیده است.

۱ نظر:

  1. salam aghaye rahimi
    ye khaheshi azaton dashtam , age baratoon momkene ye davatnameye balatarin vasam befrestin , albate age emkanesh hast vasaton
    kheeeyli kheyli mamnon misham age in karo bokonin

    پاسخحذف

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد