۱۳۸۸ خرداد ۱, جمعه

یک چهارم اسرائیلی ها میگویند اگر ایران صاحب بمب اتمی بشود به فکر ترک اسرائیل خواهند افتاد


به گزارش «هاآرتص» از یک نظر سنجی که اخیرا از سوی مرکز مطالعات ایرانی دانشگاه تل آویو انجام گرفته است، حدود بیست و سه درصد اسرائیلی ها گفته اند اگر ایران صاحب بمب اتمی بشود در فکر ترک اسرائیل خواهند بود.

طبق این گزارش همچنین ۵۷ در صد انها گفته اند فکر میکنند اقدامات اخیر امریکا برای نزدیک شدن و گفتگو با ایران به جائی نخواهد رسید، و ۴۱ در صد معتقدند اسرائیل به جای انتظار برای نتیجه روابط ایران و امریکا بایستی به مراکز اتمی ایران حمله نظامی کند.

پروفسور «دیوید مناشری»، مدیر مرکز مطالعات ایرانی دانشگاه تل آویو گفت این یافته ها «نگران کننده اند چون منعکس کننده یک وحشت اغراق شده و بیجا هستند» وی اضافه کرد، «رهبری ایران مذهبی و افراطی است، اما در عین حال حساب شده کار میکند و خوب میفهمد که یک حمله غیر متعارف به اسرائیل دیوانگی است و به تخریب ایران خواهد انجامید. متاسفانه این نظر سنجی نشان میدهد که تهدید های ایران حتی بدون بمب هم کارگر بوده اند و هزاران اسرائیلی در وحشت زندگی میکنند و از حالا در فکر ترک کشورشان هستند.»


هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد