۱۳۸۸ اردیبهشت ۹, چهارشنبه

تولید انبوه لینکهای جدید در بالاترین، و نتایج خوب و بد آن


به نظر میرسد یکی از نتایج منفی تصمیم استراتژیک مسئولین بالاترین مبنی بر عضو گیری بسیار گسترده و سریع (اما بدون انجام تغییرات در روش کارکرد سایت برای بازگرداندن تعادل کمیت با کیفیت)، این است که به دلیل اضافه شدن بی ضابطه لینکهای جدید از همه قماش، لینکهای تازه با سرعت بسیار زیادی از صفحه اصلی به صفحات پنهان فرستاده میشوند (برای نمونه این لینک، که در عرض کمتر از ۲ دقیقه از صفحه اول به دوم رفت).

البته نکته غیر منتظره دیگر، که نتیجه جانبی مثبت این وضعیت میباشد، اینست که درست به همین دلیل هم لینکهای «صفحهٔ داغ» با سرعتی کمتر از قبل حرکت میکنند و شانس بیشتری برای دیده شدن دارند، چرا که لینکهای کمتری شانس این را پیدا میکنند که به سرعت داغ شوند و به صفحه اول بیایند!

به دلیل سرعت سیل آسای ورود لینکهای جدید، در حال حاضر تنها لینکهائی در نهایت قادر به رای آوردن هستند که «مشتریان» تضمین شده ای داشته باشند. به این صورت که یا به شکل تقلب باشد که صاحب لینک خود قادر به دادن چندین رای باشد، یا به شکل گروه/باند بازی که رای های یک گروه خاص همیشه پشت بعضی از لینکها تضمین شده باشد، و یا به شکل سابقه داشتن و شناخته شده بودن صاحب لینک، که دوستان و طرفداران کافی داشته باشد که به لینکهای وی علاقه مند باشند و لینک هرجا هم که باشد آن را پیدا کنند و به آن رای بدهند.

البته من اگرچه مدتهاست بالاترین را میخوانم، اما به عنوان کاربر عضو تازه وارد هستم، و طبیعتا ممکن است نظرم اشتباه یا محدود باشد. به همین دلیل از راهنمائی و ارشاد دوستان با سابقه در این مورد بسیار ممنون خواهم شد.

هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد