۱۳۸۸ اردیبهشت ۹, چهارشنبه

اولین قربانی آنفلوآنزای خوکی در امریکابه گزارش نیویورک تایمز مقامات آمریکائی امروز اولین مرگ ناشی از ویروس آنفلوآنزای خوکی در امریکا را گزارش کردند.

قابل ذکر است که دولت امریکا در این کشور وضعیت اظطراری اعلام کرده است و آقای اوباما نیز صبح امروز در یک مصاحبه مطبوعاتی ضمن تائید مرگ یک کودک به عنوان اولین قربانی امریکائی آنفلوآنزای خوکی از مسئولان آموزشی درخواست کرد که در صورت مشاهده موارد مشکوک به بیماری مدارس خود را تعطیل کنند. وی وضعیت را «بسیار جدی» اعلام کرد.

گفتنی است که مسئولان مکزیکوسیتی که با حدود بیست میلین نفر جمعیت یکی از بزرگترین شهر های دنیا محسوب میگردد در مقابله با گسترش جدی و خطرناک آنفلوآنزای خوکی مجبور به تعطیل کردن تمام مدارس، باشگاه های ورزشی، سالن های سینما و رستورانها در سطح این شهر شده اند.

از سوی دیگر بسیاری از کشور ها در حال حاضر پروازهای خود به مکزیک را قطع کرده اند، و اتحادیه اروپا همچنین ساکنین خود را از انجام هرگونه مسافرت غیر اظطراری به امریکا نیز برحذر داشته است.

تنها اطلاعاتی که مقامات امریکائی در مورد اولی مرگ ناشی از این ویروس در آن کشور تا این لحظه ارائه کرده اند از این قرار است که قربانی یک کودک بیست و سه ماهه از اهالی ایالت تکزاس میباشد.

هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد