۱۳۹۰ اردیبهشت ۱, پنجشنبه

کودتاچیان دودسته شده اند و دارند برای مصاف بزرگی آماده میشوند


هر روزی که میگذرد قضیه جدی تر به نظر میرسد، و من شخصا گمان نمیکنم این به خیر بگذرد. البته منظورم برای جمهوری اسلامی است. سارقان بر سر تقسیم مالی که از مردم دزدیده اند به توافق نرسیده اند --دو درویش بر گلیمی بخسبند و دو راهزن در اقلیمی نگنجند. دو دسته شده اند و دارند آرام آرام وارد یک جنگ بسیار جدی میشوند.

یک نکته جالب:‌ هردو طرف دارد آن گروه دیگر را به «کودتا» متهم میکند. کیهان و چند رسانه دیگر متعلق به خامنه ای چند روزی است که از کودتای مشائی میگویند (مثلا اینجا)، و حالا رسانه های احمدی نژاد/مشائی هم دارند از کودتا بر علیه احمدی نژاد صحبت میکنند. سئوال اینجاست: چرا اینها از کلمه «کودتا» استفاده میکنند، در حالی که هنوز در ظاهر هیچ اتفاقی نیافتاده است؟ پاسخش را میتوان در کتابهای روانشناسی شناختی (cognitive psychology) پیدا کرد، اما اینجا جایش نیست. جواب کوتاهش اینست که چون مفهوم «کودتا» در ذهنشان تازه است...

سایت خبری «دولت یار» که متعلق به دسته احمدی نژاد است امروز نشانه های روشنی از جدی تر شدن قضیه را به نمایش گذاشته است. این سایت در مقاله ای با تیتر «در مسیر انتحار» تهدید کرده است که ، «با توجه به روحیه خاص احمدی نژاد احتمال دارد به زودی کشور صحنه یک رویارویی حیرت آور شود، معرکه ای که فتنه 88 در برابر آن همچون بازی بچه گانه خواهد بود.» فراموش نکنیم که آن طرف دیگر هم همین دیروز اخطار کرده بود که «فتنه» احمدی نژاد/مشائی «پيچيده تر است و بايد بدانيم آخرين فتنه آخرالزمان شبيه ترين آن ها به حقيقت است و پيچيدگي آن حتي با فتنه عميق ۸۸ هم قابل قياس نيست.»

آنچه مسلم است دو طرف دارند خودشان را برای جنگی آماده میکنند که در ذهن هردوشان «فتنه آخر الزمان» است:‌ هردوشان آن دیگری را «شیطانی» میخوانند و شیطانی هم که میدانیم، باید نابود بشود. این دو گروه به یکدیگر شبیه تر از آن هستند که بتوانند به شکست دادن دیگری راضی باشند، این جنگ جنگ آخر، و نبرد مرگ و زندگی بین دو نیمهٔ جمهوری اسلامی خواهد بود. نبردی که در هرصورتش خوش یمن است و در نهایت به نابودی جمهوری اسلامی خواهد انجامید.


۱ نظر:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد