۱۳۸۹ آذر ۳, چهارشنبه

استمداد خانواده های کوهنوردان امریکائی از جمهوری اسلامی به مناسبت جشن شکر گزاری


خانواده های دو کوهنورد اسیر در ایران، شین باوئر و جاش فتال، اطلاعیه استمدادی به مناسبت هفته جشن شکر گزاری صادر کرده اند و طی آن از رنج و دردشان گفته اند و از جمهوری اسلامی خواسته اند تا به حکم انسانیت فرزندان آنان را آزاد کند تا به خانواده های خود بپیوندند.

متن فارسی این اطلاعیه به شرح زیر است.

بیست و دوم نوامبر ۲۰۱۰

خانواده های شین باوئر و جاش فتال از ایران استمداد میکنند تا فرزندانشان را برای جشن شکر گزاری آزاد کند.

«از غصه و رنج بیمار شده ایم»

خانواده های شین باوئر و جاش فتال امروز اطلاعیه زیر را صادر کردند:
«این هفته دومین جشن شکر گزاری خود را بدون شین و جاش برگزار میکنیم، و این هفته بیشتر از هر موسم دیگری از سال دلهایمان لبریز است از غم دوری آنها و این که در این مناسبت مهم خانوادگی در کنارمان نیستند. تعطیلات شکر گزاری ایامی است که خانواده ها دور هم جمع میشوند، و ما از ایران استمداد میکنیم که اجازه بدهند شین و جاش به ما بپیوندند تا خانواده مان بار دیگر تکمیل بشود. گرد هم آمدن خانواده و نیاز به باهم بودن ارزشی امریکائی یا ایرانی نیست، یک ارزش انسانی است. ازبیشتر از شانزده ماه پیش که شین و جاش دستگیر شدند خیلی از ما دچار بیماری شده ایم. مجبور شده ایم شغلمان را رها کنیم، تحصیلاتمان متوقف شده. اضطراب و نگرانی برای شین و جاش جانمان را مریض کرده. از بی خبری از سلامتیشان در عذابیم و از عدم امکان مکالمه با آنها رنجوریم.

ادامه یافتن حبس شین و جاش قابل درک نیست. خانواده های ما سیاستمدار نیستند، و تغییر دادن سیاستهای دولتمان هم در حیطه قدرت ما نیست. رهبران جامعه بین المللی، از دبیر کل سازمان ملل، آقای بان کی مون، تا اسقف اعظم دزموند توتو و دولتهای مختلف دنیا تقاضای آزادی شین و جاش را کرده اند. مردم دلسوز در اطراف و اکناف دنیا برای تقاضای آزادی آنها جمع شده اند و شب زنده داری کرده اند. خواهش میکنیم، ایران، همان شفقت انسانی که به سارا نشان دادید را در حق بچه های ما هم نشان بدهید. خواهش میکنیم التماس و دعاهای ما را در این ایام شکر گزاری بی جواب نگذارید.»

پ.ن:‌
از خواننده های گرامی تقاضا میشود با بازنشر در دیگر وبسایتهای خبری، در وبلاگهای خود و یا با فرستادن متن توسط ایمیل به دیگران در انتشار هرچه گسترده تر پیام خانواده های دردمند این بچه ها همکاری کنند.


هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد