۱۳۸۹ اردیبهشت ۴, شنبه

دانشمند عربستانی: پیشاب شتر سرطان را درمان میکند


روزنامه عربستانی «سعودی گازت» در خبری نوشته است که دکتر «فاتن عبدالرحمن خورشید» طی آنچه که به گفته این روزنامه «یکی از بزرگترین دستاوردهای ملی عربستان در زمینه علمی» محسوب میشود، پس از هفت سال مطالعهٔ پیشاب شتر متوجه شده است که این مایع سرطان را درمان میکند.

خانم عبدالرحمن خورشید، که در «دانشگاه ملک عبدالعزیز» واقع در جده به تحقیق اشتغال دارد، در مصاحبه ای با «سعودی گازت» گفت، «من پزشک نیستم، من یک دانشمند هستم و برای این تحقیق از توصیه پزشکی حضرت محمد (ص) الهام گرفته ام.»

وی سپس اضافه کرد، «این درمان یک اختراع نیست، بلکه چیزی است که از پیغمبرمان به جا مانده است. حدیثی که توسط البخاری (۲۸۵۵) و مسلم (۱۶۷۱) نقل گردیده است به این شرح است که عده ای مسافر به مدینه آمده بودند و دچار تورم شکم شدند. حضرت رسول (ص) به آنها توصیه کرد تا شیر و شاش شتر را مخلوط کنند و بخورند، و وقتی اینکار را کردند حالشان خوب شد. تورم شکم میتواند مربوط به بیماری جگر یا به دلیل سرطان باشد.» این روزنامه میافزاید، «دکتر عبدالرحمن خورشید نسبتهای دقیقی از شاش و شیر را با پیروی از دستورالعمل موجود در حدیث برای تهیه داروی خود ترکیب میکند.»

این خبر در پایان همچنین از قول دکتر عبدالرحمن خورشید به خوانندگان مژده میدهد که «در صدد تولید ضماد، کپسول، شربت، شامپو، ژل، و صابون هائی از شاش شتر برای مقابله با انواع مرضها هستیم.»