۱۳۸۷ شهریور ۱۶, شنبه

توالتی به نام کلیسا


یک هفته ای میشود که به خانه جدید کوچ کرده ایم . بگذریم که هنوز بعد از یک هفته اتاق نشیمنمان به حیاط بار انداز ایستگاههای درشکه دوران رضا شاه میماند، و بگذریم که احتمالا تا سه چهار هفته دیگر هم همینجوری خواهد ماند چون فعلا هر دوتامون خیلی سرمون شلوغه . ولی یک چیز غریبی توی این خونه جدید کشف کردم که حقاً نمیشه ازش گذشت، اونم مستراح جدیدمونه، مستراحی به اسم «کلیسا»!

میدونم باور کردنش سخته، خودم هم اول فکر کردم شوخیه. فکر کردم کسائی که قبلا اینجا بودند برای مزاح اینو درست کردند. ولی نه, مزاحی در کار نبوده. از قرار در این بلاد کفر یک کمپانی وجود دارد به نام «کلیسا» که کارش ساختن نشیمنگاه مستراح فرنگی است. به علاوه، یک عکس از این نشیمنگاه لامذهب رو هم همینجا پای صفحه پیوست میکنم که کسی فکر نکنه دروغ میگم یا شوخی میکنم.

با خودم فکر میکردم واقعا چقدر فرق داره این داستان با وضعیت و مقام مذهب توی ایران، یا توی بقیه کشور های مسلمون . فکرش را بکن، اگر توی ایران یه روز یه مستراحی پیدا بشه با مارک "مسجد" مثلا ؟! شکی ندارم که شاید دویست سال پیش همینجا یا توی اروپا هم به هیچ وجه امکان نداشت کسی یه مستراحی درست کنه اسمش رو بذاره کلیسا و روش هم بنویسه، و چهارصد سال پیش اگر کسی اینطور کاری میکرد به احتمال زیاد سزایش مرگ بود. چه شده که امروزه یه کمپانی تولید مستراح فرنگی میتونه رسما و علنا اسم خودش رو بذاره "کلیسا" و هیچ اتفاقی هم نیافته، هیچ بلائی سر صاحباش و کارگراش نیاد، و توی خونه های ملت هم از توالتهائی به اسم "کلیسا" استفاده کنند ؟هیچ نظری موجود نیست:

اگر مطلب بیشتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما برای اطمینان از اسپم نبودن بررسی خواهد شد، اگر مطلب کمتر از هفت روز عمر دارد کامنت شما مستقیم منتشر خواهد شد